محل تبلیغات شما

کنترل کیفیت، مجموعه ای از دستورالعمل ها، اصول و قوانینی است که به منظور ارزیابی همه جانبه یک محصول صنعتی توسط کارشناسان کنترل کیفیت اجرا می شوند. در فرآیند کنترل کیفیت، محصول یا محصولات صنعتی از نظر شکل ظاهری، ابعاد و اندازه استاندارد، رنگ، استحکام و بسیاری موارد دیگر مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرند. اینکه کدام یک از آزمون های کیفیت بر یک محصول خاص انجام می شوند بستگی به نوع محصول، خط تولید، مواد اولیه، امکانات کارخانه و بودجه مالی تولید کنندگان بستگی دارد.

کنترل کیفیت، مهم ترین بخش کارخانه های تولیدی است چرا که کیفیت محصولات در گرو تأیید تمام آزمون هایی است که در قسمت آزمایشگاه بر روی نمونه ها انجام می شوند. آنچه در مورد این آزمون ها باید مورد توجه قرار دارد این است که صرف نظر از صنعت تولید کننده، نوع محصول یا مواد اولیه، استانداردهای معتبر جهانی برای انجام آزمون های کنترل کیفیت مورد استفاده قرار می گیرند. استانداردهای معتبر جهانی شامل استانداردهای صنعتی هستند که شامل استاندارد ASTM، ANSI، API، ISO و . می باشند.

مدیریت کنترل کیفیت - شرح وظایف کنترل کیفیت مدیریت کنترل کیفیت - شرح وظایف کنترل کیفیت[/caption]

دستورالعمل هایی که در هر یک از استانداردهای فوق وجود دارند برای محصولات مختلف در صنایع مختلف، تدوین شده اند؛ به طور مثال، استاندارد API برای صنایع نفت و پتروشیمی و محصولات مرتبط استفاده می شود. در حال حاضر استاندارد ASTM، معتبرترین و جامع ترین استاندارد جهانی است که تمام زمینه های صنعتی را تحت پوشش قرار می دهد. آزمون های کنترل کیفیت محصولات فلزی، پلاستیکی، رنگ و پوشش، فلزات، معدن، مواد شیمیایی و صدها عنوان دیگر در این مرجع معتبر موجود می باشند.

 

 

ادامه مطلب 


آذر فلز پایون کیفیت ,کنترل ,محصولات ,آزمون ,صنعتی ,استاندارد ,کنترل کیفیت ,کنترل کیفیت، ,معتبر جهانی ,استاندارد astm، ,استانداردهای معتبر ,استانداردهای معتبر منبع

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
در دله شب که میشه العمرية تحت المجهر معرفی کالا فروشگاهی Civil Group تیوا پیام آشنا شراره تیتر اخبار از خبرگزاریها فروشگاه اینترنتی آهن و میلگرد